4 Şubat 2016 Perşembe

Herkesin eksikliklerinde eşit olduğu bir şehirde...

Rüzgarın sigaramı benimle paylaşmaktan çekinmediği esnada, saçlarımla savaşırken düşündüğüm; "Herkesin eksikliklerinde eşit olduğu bir şehirdi burası." Her yıl hayatımın en keskin kararlarını aldığım Şubat aynın ilk günlerinden birinin sabahında, hayatımdan tamamen çıkarmaya kararlıydım onu. Hayatımdan çoktan çıkmıştı oysa ama ben, aklımdan ve kalbimden çıkarmamak için direnmiştim. Artık bende kalmayı hak etmediğine tamamen inanmış ve şimdi yürüdüğüm gibi yoluma devam etmeye karar vermiştim.Onunla eksildiğim o hayatı onunla tamamlamaya çalışmak kadar büyük bir yanılgı olamazdı. Ona rağmen onu sevmek büyük bir yürek istiyordu, o yürek bende vardı  ama  zaten yalnızdım. Bu sabah, onu boşalttım içimden. Ve işte şimdi gerçekten yeni bir hayata adım atıyordum . Yine bir Şubat ayı ve yine ne istemediğimi bilerek yoluma devam edecektim.


3 Şubat 2016 Çarşamba

Geceye Not

Birliktelik boyunca ilişkisine tutunamamış, türlü yalanlar söylemiş,aldatmalara yönelmiş,sevmeyi becerememiş,gitmeyi aklından çıkaramamış bir insana,hala şevkat ile yaklaşabilmek bir erdemdir. Bunu anlamayan ve değerini bilemeyen insan ise; farkındalıktan nasibini almamış ,derinliğine düşünemeyen ve insani duygularını kaybetmiş biri olarak, sonuna kadar mutsuzluğa mahkum olarak yaşayacaktır.
Yalanını Doğrulayan Adam

"Başka yapabileceğim bir şey olsa inan yapardım " demiş ama onu da yapmamıştı. O hiç bir sözüne güvenilmemesi gereken bir yalancıydı. Bunu son bir kez daha "doğruladı."